Hlavní stránka | Odkazy | English
  Rubriky
 Český pohár BMX
 Historie BMX
 Komise BMX
 Moravská liga BMX
 Novinky BMX
 OK TEAM
 René Živný
 Reportáže
 REPREZENTACE
 Rozhovory
 SCM BMX Bohnice
 VELO - BURZA - BMX
 Výsledky

  Menu

  Akce

OH 2020 - Tokio

MS BMX 2017 - Rock Hill (USA)

  Kontakt

René Živný

E-mail: zivnybikros@seznam.cz
Web: renda.bikros.cz
Foto: http://bikros.rajce.idnes.cz/

  BMX Shopy

  Sponzoři

Bleskový rozhovor - Štěpán Tumpach
Vydáno dne 06. 10. 2006 (6910 přečtení) | Vytisknout článek
Štěpán Tumpach se stal letos domácím šampiónem v kategorii Junior Men, takže i on si zaslouží nějaký ten rozhovor. Zde je jeho bleskový výslech.

Rozhovor - Štěpán Tumpach

Tak sezóna nakonec neskončila zle, po milovickém zranění, přišel nakonec titul v Juniorech. Jak proběhla letošní sezóna ve tvých očích (domácí i zahraniční), které závody byly nejtěžší, které nejlehčí, překvapilo tě něco v sezóně?

Tak určitě mě překvapilo velice mile ,že se mi nakonec podařilo vyhrát celkově národní šampionát ,kdy po mém zranění jsem v to už moc nedoufal a nepředstavoval si že by to mohlo dopadnout takhle dobře, ovšem byli to nervy do poslední jízdy , dále pak moje finále na ME v Německu a Francii a následném kvalifikování se na MS z toho jsem měl opravdu radost :), ale byli tu i závody kdy se mi vubec nedařilo a padal jsem jako hruška , začalo to samozřejmě Milovicema a pokračovalo i v Anglii a Brazílii(kde jsem po taktických chybách totálně vyhořel)

Příští rok ještě zůstáváš v juniorech, takže by jsi měl opět patřit mezi favority. Jak se na ní budeš připravovat, kdy začneš? Slyšeli jsme že chodíš na sportovní gympl a trénink na bikrosce máš v rámci vyučování, to je slušná výhoda ne?

Připravovat se určitě budu ,nechci totiž nic podcenit, a ani nic zameškat , zima bude jako vždy dlouhá a nudná , ta doba bez kola je prostě k nevydržení , člověk je pak nadrženej na zezónu která stejně uteče jako voda a zase ta otravná zimní příprava:( . Jinak myslim že zimní přípravu rozjedu tak koncem října , ale ještě před jejím zahájením budu muset asi ještě navštívit mého doktora a zbavit se přebytečného kovu v mém pravém rameni , který mě určitě brzdí :D....abych to netahal na kole s sebou :) Na sportovním gymplu mám určitě na kolo mnohem víc času něž bych měl na jiných školách hlavně možnost dvoufázového tréninku mi velice vyhovuje, a na bikrosku můžu tak chodit jak dopoledne tak i odpoledne .

Co soupeři pro příští rok. Doma ti zůstanou silní Luboš Vojta či Kuba Reidinger, přibudou talentovaní Honza Švub, Honza Svoboda atd., Vnímáš vůbec sílu svých soupeřů nebo jedeš jak se říká sám na sebe?

Své soupeře opravdu nikdy nepodceňuju , moje nervy by mi to myslim ani nedovolily :) u nás existuje pár opravdu talentovaných jezdců , kteří dokáží velice slušně zajet i na evropské úrovni ,ale pro mě jsou velice důležití i zahraniční jezdci kteří budou také myslim dobře připravení na novou sezónu a porazit je nebude vubec sranda , takže to bude chtít přez zimu pořádně zabrat .

Jaký druh tratí ti sedí více? Šlapavé či více technické, velké skoky???

No "sedí" to ani pořádně nevim :)podle mě jak kdy a jak co ,ale mám rád třeba pozvolný šlapavý starťáky ,nebo velké skoky když zrovna nefouká vítr a neprší , ale asi nejradší mám šlapavé dráhy s velkýma skokama........

A na závěr tvoje poděkování komukoli?

V první řadě bych chtěl opravdu moc poděkovat Flédovi za jeho trénink bez kterého bych letos asi nic moc nejezdil , dále pak mojí mamině za plnou podporu, jak po stránce finanční ,tak jejím rozvozem mne po závodech a času který mi na to věnuje a všem ostatním co mi fandí nebo budou fandit :) a tobě Rendo díky za rozhovor.....:)(c) 2007 / Bikros.cz