Hlavní stránka | Odkazy | English
  Rubriky
 Český pohár BMX
 Historie BMX
 Komise BMX
 Moravská liga BMX
 Novinky BMX
 OK TEAM
 René Živný
 Reportáže
 REPREZENTACE
 Rozhovory
 SCM BMX Bohnice
 VELO - BURZA - BMX
 Výsledky

  Menu

  Akce

OH 2020 - Tokio

MS BMX 2017 - Rock Hill (USA)

  Kontakt

René Živný

E-mail: zivnybikros@seznam.cz
Web: renda.bikros.cz
Foto: http://bikros.rajce.idnes.cz/

  BMX Shopy

  Sponzoři

Bleskový rozhovor - Viktor Karlík
Vydáno dne 05. 10. 2006 (5212 přečtení) | Vytisknout článek
Viky Karlík se stal letos republikovým šampiónem v Elitě a právě v tuto chvilku je již na cestě do Francie na UCI Supercross. Včera večer, těsně před odjezdem, jsem s ním udělal tento bleskový rozhovor.

1. Jak se cítíš jako novopečený mistr republiky v elitě? Už ti došlo, čeho jsi vlastně dosáhl?

Pocit je to skvělý ,když si vezmu ,že o titulu v zimní přípravě v posilovně nepadla s trenérem ani řeč. Většina rozhovorů se to točila okolo toho ,že mohu počítat i s výkonnostním propadem. Nakonec to dopadlo úplně jinak a jsem tomu rád a i všichni okolo což mě těší dvojnásob. A jestli mi to došlo? No asi nejvíc mě to dostalo při sobotní oslavě v Brně, za kterou vděčím nejvíc Robovi Šimečkovi. Tam jsem projevoval radost nepřetržitým smíchem asi tak dvacet minut.

2. Jak z tvého pohledu probíhala letošní sezóna, ta národní i mezinárodní a kdy jsi začal přemýšlet o tom, že by to letos na titul mohlo vyjít?

Sezóna mi přišla jako mince. Na stranu panny bych dal ty výkony domácí. Vše tam šlo pěkně od ruky ,snažil jsem se o bezchybné výkony což se dařilo. Měla to být jakási panenská jízda a příprava na evropské závody kde se to mělo projevit v solidní výsledky. Ty podle mých představ měly alespoň znamenat postup z kvalifikace. Jenže ejhle. Druhá strana mince na které je orel byla zrádná. Formu mi vždy orel odnesl kamsi do hor a ne a ne ji vrátit. Pár světlých chvilek tam bylo, ale zas chybělo to štěstíčko , které mi nešlo moc naproti. No kdy jsem začal přemýšlet o titulu? No asi to bylo po posledním závodě před letní pauzou. To jsem se podíval na průběžné pořadí a řek jsem si ,že to musím udržet.

3. Z mého laického pohledu jsi se hodně zlepšil přes léto, čím to bylo? Změnil jsi trénink či naopak v něm přidal, bylo méně nervozity? Prozraď čtenářům alespoň částečně, z čeho se skládá trénink domácího šampióna?

No ,zlepšení ani ne spíš se nohy probudily až po létě. Probíhal udržovací trénink v posilce a hlavně kolo bylo velkou součástí tréninku. Nebylo to tvrdý , hlavně šlo o to na tom kole být a hrát si s ním. No a domácí šampión trénuje hodně v posilovně(jako každý), silničku nemám, takže spin bike co je doma a na sněhu hlavně bežky. Na těch sem jako ryba ve vodě. Pustím si dobrou muziku a už si to mastím volnou technikou po svazích Jizerek. Pak tam jsou ještě nějaké tajnosti co neprozradím J.

4. Dneska odjíždíš na v podstatě poslední závod sezóny, za to jezdecky určitě nejkouzelnější - UCI BMX Supercross, jak se na něj těšíš, s jakým cílem do Francie odjíždíš a směřoval si před tímto závodem nějak přípravu na skokanskou část? Slyšel jsem, že jsi byl poskákat v Milevsku, v Bohnicích také lítáš, kde nejsou také malé skoky na PRO sekci?

Těším se hodně. Bude to určitě zkušenost , která se bude v budoucnu hodit. Hodně lidí spekuluje o tom ,že ta trať tam bude jednoduší než v San Jose. Já si myslím ,že to bude stejný nářez. A cíle jsou jasné. Postup z kvalifikace a pak děj se vůle boží. A trénink v Milevsku……no ten si myslím že pomohl po stránce psychiky. Tam se totiž člověku sevřelo hrdlo ,když to viděl. Na supercrossu to bude podobný. A ty skoky jsou opravdu mohutný. Kdo neviděl tak asi neuvěří. Bohnická Pro Sekce je brnkačka. Tam je jen jeden větší skok, další dva jsou pohoda. Kdežto v Milevsku jsou čtyři obři a hlavně je to pro člověka nové prostředí ,které nezná jako svoje boty.

5. Co tě čeká po skončení sezóny, jak dlouhou plánuješ pauzu, kdy začneš trénovat, na co se zaměříš a jaké máš plány do další sezóny?

Pauza podle slov trenéra nebude. Hned naskočím do tréninku na další sezónu. Zastáváme názor ,že člověk si musí odpočinout od kola ,ale ne od zátěže. Bude to plně v trenérových rukou a já se podmínkám tréninku přizpůsobím. Hodně mu důvěřuji a nemám nejmenších pochyb ,že budu po zimně ještě lépe připraven než letos. Plány jsem si ještě nestanovil a ni to neudělám. Nechám se překvapit. I když trenér říkal ,že titul domácího šampióna musíme vysoko potvrdit. Takže ať si to čtenáři přeberou jak chtějí.

6. No a na závěr prostor pro tvé díky komu chceš.

Děkuji hlavně rodině za podporu. Trenérovi za výbornou přípravu. Panu Jiřičkovi za skvělou spolupráci. A všem kamarádům a to ať z mého soukromého života či bikrosového za to ,že jsou.
Life to ride . Ride to life.

Díky za rozhovor a šťastnou cestu do Francie.| Zdroj: René Živný
(c) 2007 / Bikros.cz