Hlavní stránka | Odkazy | English
  Rubriky
 Český pohár BMX
 Historie BMX
 Komise BMX
 Moravská liga BMX
 Novinky BMX
 OK TEAM
 René Živný
 Reportáže
 REPREZENTACE
 Rozhovory
 SCM BMX Bohnice
 VELO - BURZA - BMX
 Výsledky

  Menu

  Akce

OH 2020 - Tokio

MS BMX 2017 - Rock Hill (USA)

  Kontakt

René Živný

E-mail: zivnybikros@seznam.cz
Web: renda.bikros.cz
Foto: http://bikros.rajce.idnes.cz/

  BMX Shopy

  Sponzoři

Změna nominačních kritérií pro ME BMX 2010.
Vydáno dne 05. 02. 2010 (2934 přečtení) | Vytisknout článek
Český svaz cyklistiky, rozhodl na svém posledním zasedání prezídia, o striktní nominaci jezdců na závody ME, MS a SP. Z tohoto důvodu muselo dojít ke změně nominačních kritérií BMX pro seriál ME na rok 2010.Výňatek ze zápisu ze schůze prezídia Českého svazu cyklistiky:

PR upozorňuje všechny předsedy disciplín, že na rok 2010 je schválen jako jeden ze základních prvků nominačního klíče na ME a MS předpoklad umístění závodníka na těchto soutěžích minimálně do 16. místa, avšak za podmínky, že se bude jednat o první polovinu startovního pole (minimálně 32 startujících). Dle pravidel MŠMT by se těchto soutěţí měli zúčastnit pouze ti závodníci, u nichž je předpoklad umístění do 8. místa. V těch disciplínách kde tento předpoklad nelze splnit, může být nominován maximálně 1 závodník v dané kategorii. Z těchto pravidel je možno udělit výjimku pouze na základě žádosti příslušné disciplíny, která bude předložena v dostatečném časovém předstihu k projednání.

Proto byla Komise BMX nucena upravit nominační kritéria pro ME BMX 2010 následovně:

Nominační kritéria pro seriál Mistrovství Evropy BMX JUNIOR/ELITE 2010.

Pro kategorie EM a EW – z důvodu soustředění se u elitních kategorií na závody Olympijské kvalifikace (světový pohár), schvaluje Komise BMX plnou podporu pro celý seriál ME BMX 2010 jednomu zástupci kategorie EM a jednomu EW. Vzhledem k loňským výsledkům jsou nominováni na celý seriál ME 2010 v kategorii Elite Women – Jana Horáková (4. Místo na MS BMX 2009) a v Elite Men – Štěpán Tumpach (14. Místo v ME 2009 – nejlepší z našich jezdců EM).

Pro první dvojzávod ME ve Francii jsou nominování juniorští jezdci dle následujících kritérií.

Junior Women
– Kristýna Zatloukalová (finalistka Evropských pohárů 2009)

Junior Men
- 2 mladší jezdci, přicházející z kategorie Boys 16 let, dle klíče, že nominováni budou dva nejlepší jezdci z pořadí závodu Mistrovství Evropy BMX 2009. Jmenovitě, pokud nebudou zranění, jsou to Jakub Hladík a Michael Měchura.
- 2 starší jezdci – závodníci, jenž budou působit v kategorii JM druhým rokem, dle klíče nejlepší jezdec JM v MS BMX 2009 a v celkovém pořadí ME BMX 2009. Jmenovitě se jedná o jezdce Ondřeje Drbohlava a Jana Křištofa. Prvním náhradníkem pro případ zranění kteréhokoli jezdců je Jakub Čablík (dle nominace nejlepšího jezdce v mladších juniorech v celkovém pořadí M ČR BMX 2009).


ZMĚNA oproti původním pravidlům


Pro další závody seriálu ME

- JW – bude nominována v případě průběžného pořadí seriálu ME k datu nominace do 10. Místa

- JM – všichni jezdci z ČR, kteří budou v průběžném pořadí seriálu ME k datu nominace do 16. Místa. Pokud nebude žádný jezdec v průběžném pořadí ME do 16 místa, bude nominován v kategorii JM jeden jezdec a to ten, který bude na nejlepší pozici v průběžném pořadí ME k datu nominace.

Komise BMX při ČSC

(c) 2007 / Bikros.cz