Hlavní stránka | Odkazy | English
  Rubriky
 Český pohár BMX
 Historie BMX
 Komise BMX
 Moravská liga BMX
 Novinky BMX
 OK TEAM
 René Živný
 Reportáže
 REPREZENTACE
 Rozhovory
 SCM BMX Bohnice
 VELO - BURZA - BMX
 Výsledky

  Menu

  Akce

OH 2020 - Tokio

MS BMX 2017 - Rock Hill (USA)

  Kontakt

René Živný

E-mail: zivnybikros@seznam.cz
Web: renda.bikros.cz
Foto: http://bikros.rajce.idnes.cz/

  BMX Shopy

  Sponzoři

Michal Prokop se vrací do bikrosové reprezentace
Vydáno dne 04. 02. 2010 (3339 přečtení) | Vytisknout článek
Dobrá zpráva pro všechny příznivce bikrosu dorazila od Michala Prokopa, našeho olympionika z Pekingu. Po sezóně, kdy se věnoval převážně své druhé disciplíně, fourcrossu, se bude v té letošní opět částečně věnovat bikrosu. V národním dresu se představí na všech kvalifikačních závodech pro OH v Londýně, tedy na UCI BMX Supercrossech a Mistrovství světa.

Dnes přijel Michal do Pardubic a měl jsem možnost s ním domluvit podrobnosti ohledně reprezentačních výjezdů BMX pro rok 2010. Vše klaplo na výbornou a tak jsem Michala mohl přivítat zpět v reprezentačním družstvu BMX. U této příležitosti jsem se jej zeptal na pár věcí, týkající se jeho kariéry.

- V loňském, po olympijském roce, jsi se věnoval převážně horským kolům, letos tedy opět zamíříš na bikrosová kolbiště?

Je to tak. Nominační kritéria pro olympiádu v Londýně jsou nastavena dlouhodobě, takže kvalifikace pro Londýn již v podstatě začala. Měl bych tedy odjet všechny závody olympijské kvalifikace, což v roce 2010 obnáší světové poháry a světový šampionát.

- Jak vidíš naše šance na postup do Londýna a kdo z našich mužů by se měl nejvíce podílet na zisku olympijských bodů?

V téhle době těžko říct. UCI připravila odlišné bodování od té původní kvalifikace do Pekingu. Hodně bude záležet na světových pohárech. Oproti kvalifikaci na Peking ale nemáme zatím žádné špičkové juniory, kteří by pomohli se sběrem bodů, jako to bylo před Pekingem, kdy v juniorské kategorii bodovali Štěpán Tumpach s Honzou Švubem. Mám trochu obavy, abychom se o olympijské místo neprali až na světovém šampionátu 2012. Každopádně, co se týká sbírání bodů, tak doufám, že dost jich nasbírám já sám a dobrou formu má i Štěpán Tumpach. O to třetí místo, které se bude počítat do bodového zisku pro národ, se pravděpodobně popere někdo z mladých a stále se lepšících. Myslím tím Haluzu, Švuba nebo Slavíka.

- Jak probíhá zatím tvá příprava na nadcházející sezónu?

Ale jo, jsem hodně spokojený. Začátkem března plánuju odletět do Kalifornie, abych se rozjezdil v teple, pak počítám, že přeletím do Francie (St. Maxime) a koncem března už hurá na Supercross do Madridu. Myslím si, že bych měl být připraven dobře.

- Co je nového u tvých sponzorů, jsou nějaké novinky nebo zůstalo vše při starém?

Skoro vše je při starém. Jen team Author se přejmenoval na Agang racing.. Ostatní sponzoři se mnou spolupracují dál. Jediná velká změna nastala u sponzora na oblečení, kde mi skončila smlouva u Vehicle a podepsal jsem novou se značkou NIKE.

OK, jsem rád, že tě opět můžu přivítat mezi Czech BMX repre crew a přeju ti hodně sportovního štěstí do sezóny.


| Zdroj: René Živný
(c) 2007 / Bikros.cz